niedziela, 4 maja 2014

Podsumowanie tygodnia #1

Robiłam podsumowania wcześniej, ale było to dość chaotyczne, więc postanawiam sobie wprowadzić pewien reżim, co ułatwi mi samej kontrolowanie postępu z pewnymi rzeczami.

FILMYOgólnie jesteśmy bardzo filmowi, więc chciałam również na blogu poświęcić trochę miejsca na recenzję kilku filmów. Ostatnimi czasy oglądaliśmy dość sporo i udało nam się trafiać na całkiem w porządku produkcje.

1. Stań przy mnie - opowiada historią o chłopcach, którzy wybierają się na wędrówkę, w poszukiwaniu ....martwego ciała. Ciepła opowieść, pokazująca coś, za czym wielu z nas pewnie tęskni. Beztroskę, dziecięcy zapał, pierwsze przyjaźnie i ten wolny czas, który pozwala na realizację szalonych pomysłów.
2. Don Jon - Świetna parodia związków, kobiet, facetów i nawet kościoła. O mężczyźnie uzależnionym od pornografii na wesoło.
3. Wiecznie żywy - cóż to nie jest może kino z wyższej półki, ale tak żeby się zrelaksować, pośmiać i odmóżdżyć ;) - idealne - o zombi, który zakochuje się w normalnej dziewczynie
4. Imigrantka - ma bardzo kiepskie opinie w internecie, ale mimo to, wybraliśmy się na nią do kina, dla samego Phoenixa, którego kochamy :). Pawłowi się film średnio podobał. Dla mnie był ok. Gra Joaquina jak zwykle nie zawiodła, a piękna Marion mówiąca po Polsku to na prawdę przyjemna uczta dla ucha i oka :). Film opowiada o polskiej emigrantce, która wyjechała do Stanów, w poszukiwaniu lepszego życia, czy takowe znalazła? Przekonajcie się sami.
5. Hobbit. Pustkowie Smauga - tutaj długo nie mogliśmy znaleźć czasu lub energii na ten film. Tutaj chyba nie trzeba wiele mówić, klimat Tolkiena zachowany, moim zdaniem ta część jest o wiele lepsza od pierwszej (mniej gadania, więcej akcji - no może poza gadatliwym Smaugiem;)
6. Prawdziwa historia - bardzo poztywny film z Hopkinsem o spełnianiu marzeń (tutaj tych motocyklowych), przyjemne, pozytywne kino, nic dodać, nic ująć.

SPORT

W tym tygodniu odbyliśmy z Pawłem 70 km wycieczkę do ogrodu dendrologicznego w Lipnie (korzystając ze wskazówek w artykule KLIK. Miało być szybko, ale wyszło trochę dlużej ;).Trzymam się również nowego postanowienia o ćwiczeniach w domu, niestety nie mam zbyt dużo czasu więc robię treningi z Zuzką (15 minutowy kardio wycisk ).

Bilans tygodnia: 2x rower (70 km + 20 km), 2x Zuzka i standardowe codzienne jeżdżenie rowerem do pracy /na uczelnię

PSY

W tym tygodniu po ostatnich pokazach oraz dogtrekkingu postanowiłam dać sobie i psom spokój od treningów. Poszliśmy tylko raz na trening rowerowy, co by z nich spuścić parę (tych treningów nie wliczam w swoje ćwiczenia). Ale od jutra wracamy do Denverowego trenowania obiedience.

ADOPCJE - LIPTON

Postaram się również co tydzień prezentować jednego psiaka do adopcji. Dzisiaj LIPTONJest dużo chętnych na tego psa, ale wiadomo - bo jest ładny. A wg moich obserwacji, jest to typowy przedstawiciel rasy północnej - indywidualista, na spacerze strasznie mocno ciągnie (wymaga dużo pracy i spożytkowania w jakiś sposób drzemiącej w nim energii). Przy odrobinie pracy, idealny pies do zaprzęgu, roweru, canicrossu. Przy tym młody, zaszczepiony, wysterylizowany.

POSTANOWIENIA

W tym tygodniu muszę się trochę ogarnąć, szczególnie dotyczy to papierkowej roboty i studiów. Troszkę sobie narobiłam zaległości. Plan prezentuje się tak:

- przetłumaczyć dramat
- napisać własny dramat
- umówić się na test z promotorem
- co najmniej dwa trening obedience i dwa bikejoringu
- co najmiej 4 treningi w domu (w tym 1 raz joga  i jeden siłowy)
- zrobić prezent z decoupage 
- zapisać się do lekarzy
- narysować projekt nowej klatki dla świnek morskich
- podmiana wody w akwarium

Trochę tego jest, ale część z tych rzeczy to już standard, a częśc to wina własnej dezorganizacji i lenistwa. Czy dam radę to się okaże :). Tymczasem zmykam do pracy, a Wam życzę udanej niedzieli. 1 komentarz:

  1. Czy ja dobrze widzę...? W postanowieniach projekg klatki dla świnek morskich? Ekstra! Mam nadzieję, że jakaś fota zawita na bloga, bo sami mamy dwa prosiaki i jestem ciekawa jak można ulepszyć ich klatkę ;)


    OdpowiedzUsuń